Основним законом, який регулює процедуру державної реєстрації підприємства, є Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15 травня 2003 року №755-IV (зі змінами).

Відповідно до цього закону державна реєстрація юридичної особи (реєстрація підприємства, фізичних осіб-підприємців (ФОП) та інших суб’єктів господарювання) – це засвідчення факту створення або припинення суб’єктів господарювання, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Саме з дня реєстрації юридична особа, ФОП, громадське формування за законодавством України, набуває статусу суб’єкта господарювання.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» систему органів державної реєстрації становлять:

  1. Міністерство юстиції України;
  2. інші суб’єкти державної реєстрації.

Процедуру здійснення реєстрації підприємств в Україні умовно можна поділити на декілька стадій:

прийняття рішення про заснування

На цій стадії засновники майбутньої юридичної особи вирішують питання про:

  • найменування юридичної особи;
  • місцезнаходження;
  • розмір статутного фонду (капіталу), та як він буде розподілений між засновниками;
  • хто саме буде керівником юридичної особи.

Найчастіше рішення про створення оформляється Протоколом Загальних зборів Учасників юридичної особи або Рішенням засновника (ів).

Проведення державної реєстрації юридичної особи

Для того, щоб провести державну реєстрацію юридичної особи або ФОП потрібно звернутися до державного реєстратора за місцезнаходженням майбутньої юридичної особи.

Відповідно до норм вищезгаданого Закону державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — державний реєстратор) – це особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації або нотаріус.

За допомогою ТОВ «АКТИВ КОНСАЛТИНГ ГРУП» Ви зможете заощадити час на підготовці всіх необхідних для реєстрації документів та зосередитися виключно на розвитку Вашого підприємства.

При необхідності, ТОВ «АКТИВ КОНСАЛТИНГ ГРУП» надасть допомогу у подальшому відкритті рахунків в установах банку та при підготовці документів для взяття на облік суб’єкта господарювання в органі державної податкової служби.