Нагадаємо, що з 2014 року в Україні діє мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами.

Так, статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (зі змінами, внесеними Законом України від 31.07.2014 №1622-VII) заборонено проведення перевірок контролюючими органами підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців. Виключення становлять перевірки, що проводяться Державною фіскальною службою, за наявності дозволу Кабінету Міністрів України або за ініціативи суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Аналогічний мораторій на перевірки запроваджено й у 2015 році. Але, на відміну від попереднього мораторію, у 2015 році, крім Державної фіскальної служби України, право на здійснення перевірок без отримання дозволу Кабінету Міністрів України або заявки суб’єкта господарювання щодо його перевірки надано Державній фінансовій інспекції України.

Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.14 р. №71-VIII встановлено більш тривале обмеження на перевірки контролюючими органами — у 2015 та 2016 роках. Проте вони стосуються юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з обсягом прибутку до 20 млн. грн за попередній календарний рік. Також названо виключні підстави, коли можна перевіряти зазначених суб’єктів, тобто лише з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Звісно, це правило має винятки.

Наприклад, заборона на перевірки не стосується імпортерів, виробників та продавців підакцизних товарів, а також перевірок щодо дотримання законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на прибутки фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування ПДВ.

Незважаючи на вищевикладене, перевірки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності тривають і, як правило, результативно закінчуються для органів податкової служби.

Фахівці TOB «АКТИВ КОНСАЛТИНГ ГРУП» допоможуть гідно зустріти перевіряючих, оцінити їх повноваження щодо проведення перевірки, правомірність вимог щодо витребування документів, проаналізують результати перевірки.

У разі необхідності, ми допоможемо підготувати нормативно обґрунтовані заперечення до Акту перевірки.